تبلیغات
اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست. - شكر خدا

شكر خدا

چهارشنبه 21 مرداد 1388 12:34 ب.ظ

نویسنده : زیبا
ارسال شده در: حرف دل! ،

«واِذ تَأَذَّنَ رَبّكُمْ لَئِنْ شَكَرتُمْ لَأَزیدنَّكُمْ ولَئن كَفَرتُمْ انَّ عذابی لَشَدید؛ پروردگارتان اعلام داشت كه: اگر شكرگزاری كنید (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر كفران و ناسپاسی كنید، مجازاتم شدید است». (سوره ابراهیم، آیه 7) امام صادق(ع) در تفسیر آیهٔ فوق می‌فرمایند: زیادتی نعمت، برای كسی است كه حمد و شكر خداوند را بر نعمتهایش به جا آورد و بداند كه نعمتها تنها از آن خدا و از سوی اوست؛ نه از غیر او.

 

از دیدگاه اسلام، شكرگزاری از آفریدگانی كه واسطهٔ رحمت و نعمتهای الهی می‌گردند؛ مانند والدین، كلّیهٔ ذوی الحقوق و احسان كنندگان دیگر، لازم و مكمّل شكر خداست تا جایی كه امام رضا(ع) می‌فرمایند: «همانا خداوند عزّوجلّ به شكرگزاری خویش و شكرگزاری والدین در كنار هم، امر فرمود. پس هر كه شكر والدین خود را به جا نیاورد، شكر خدا را نیز به جا نیاورده است».

پس خدایا شكرت بخاطر لطفی كه در حق من كردی.و كمك كردی كه بتونم در آزمون وكالت قبول شم.ممنونتم.وممنون و سپاسگذار پدر و مادر عزیزم كه هر چه دارم از مهرو محبت اونهاست.انشالله بتونم براشون فرزند صالح و خوبی باشم. و انشالله عاقبت به خیر شند. آمین
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -فروش اینترنتی عطر